Okluzory s přísavkou

Okluzor s přísavkou je vyroben ze zdravotně nezávadného materiálu a je vhodný pro děti všech věkových kategorií.
Materiál, barvy i hotový výrobek má klinické hodnocení zdravotní nezávadnosti.
Přísavkový okluzor je měkký a přizpůsobivý. Okluzor je třeba přistřihnout, aby dobře seděl na brýlích a zajistil dokonalé krytí (viz Aplikace okluzorů).
Přísavkový okluzor má stejný tvar na pravé i levé oko. Přistřižením získáme okluzor pouze na dané oko a pro střídání očí je nutné mít okluzory dva.

Vyrábí se tři typy okluzorů s přísavkou:
Typ A: Okluzor typ A je určen pro nejmenší děti. Vyrábí se pouze v barvě přírodní. Výšku lze upravit sestřižením okraje.
Dostupné pouze v přírodní barvě.
Typ B: Okluzor typ B má přísavku na vyšší stopce a o menším průměru. Je proto vhodný pro děti, které mají brýle s úzkou očnicí a pro děti, kterým brýle sedí dál od obličeje. Tento typ okluzoru přistřihneme v nasální časti dle tvaru obruby. U kovových brýlí zářezem v místě držáku sedla dosáhneme posunutí okluzoru více k nosu. Pokud okluzor sedí na tváři dítěte a tlačí (příp. dělá rýhu do tváře) lze okluzor přistřihnout i podélně.
Dostupné v osmi barvách - přírodní, světle růžová, červená, fialová, modrá, zelená, tyrkysová, žlutá.
Typ C: Okluzor typ C má přísavku na nízké stopce a průměr přísavky je větší. Je proto vhodný pro děti, kterým brýle sedí blízko obličeje a pro brýle se silnějšími skly. Způsob aplikace je podobný jako u okluzoru typu B.
Dostupné v sedmi barvách - přírodní, světle růžová, červená, fialová, modrá, zelená, tyrkysová.

Rozměry: Okluzor typ A 4,5 x 3,5 cm
Okluzor typ B + C 6,0 x 4,5 cm

Výrobce a dodavatel: Jaroslava Vavřičková, Česká republika

Všechny typy přísavkových okluzorů jsou chráněné průmyslové vzory a jsou klinicky testované.